Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

1. Tatranský Hackathon 2020

24. septembra -27. septembra

#TATRAHACK

V dňoch 24. – 27. september 2020 sa uskutoční 1. Tatranský hackathon v priestoroch inovačného centra (f)ITcubator v Poprade. Záštitu nad organizáciou hackathonu prevzalo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Počas štyroch dní sa v coworkingovom inovačnom centre (f)ITcubator účastníci súťaže zoznámia s novými technológiami, procesmi vo verejnej správe a jej prostredí, IoT a AR/VR trendmi a inováciami, ako aj s modernými metódami programovania. Hlavným cieľom hackathonu je podpora vzdelávania, motivácia mladých ľudí v IT aktivitách a zapojenie sa do spoločenských výziev. Hackathon (tiež známy ako hack day, hackfest alebo codefest) je udalosť, na ktorej sa softvéroví inžinieri a programátori spoja do skupín s účelom intenzívne spolupracovať na vybraných projektoch. Tieto si účastníci vyberajú na základe vopred určenej témy. Na podujatí sú vítaní kóderi, programátori, študenti (vysoké a stredné školy), mladí podnikatelia, IT experti či IT nadšenci.

„Hlavným zámerom tejto aktivity je podporiť mladých v ich záujme o veci verejné, s ambíciou vytvoriť priestor pre ich inovatívne myšlienky a preniesť tak do verejnej správy ich kreatívneho ducha. Priblížením stavu prostredia a procesov v štátnej správe tak zvýšime angažovanosť mladých ľudí a v neposlednom rade prispejeme k vyššej transparentnosti,“ uviedol Minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andrej Doležal.

Hackathon sa začne vo štvrtok poobede slávnostným otvorením a už v ten večer začnú účastníci pracovať na svojich projektoch. Programátorom bude zabezpečená strava, ubytovanie, technické podmienky a tvorivé priestory pre realizáciu ich riešení. Finančné a materiálne výhry budú rozdelené medzi najpútavejšie riešenia, ktoré zaujmú odbornú porotu. Hodnotiť sa bude originálnosť, kreatívny prístup, prepracovanosť integrácie a využiteľnosť projektov v praxi.

„Som rád že aj Mesto Poprad môže podporiť aktivity inovatívnych komunít, ktoré vedia posunúť našu krajinu vpred. V čase ekonomickej recesie kedy platia rôzne fyzické obmedzenia, je práve virtualizácia a automatizácia kľúčom k prosperite“, uviedol primátor Mesta Poprad Anton Danko.

Do súťaže je možné sa prihlásiť ako tím, ale aj ako jednotlivec. Programátori dostanú možnosť predviesť sa v troch oblastiach, ktoré sú z pohľadu rozvoja Slovenska kľúčové. Na podujatí sa môžu účastníci zúčastniť virtuálne resp. on-line, ale i fyzicky v priestoroch neziskovej organizácie,  s maximálnym zabezpečením platných opatrení proti šíreniu nákazy COVID-19. Registrácia je možná do 23. septembra 2020 do 23:59 hod cez online platformu  www.fitcubator.solved.fi.

 

Témy a projekty hackathonu:

✅  Sm(Art) doprava

 • Kvalita ciest (senzory a aplikácie)
 • Dopravné informácie (aplikácie a upozornenia)
 • Lodná preprava (aplikácie a upozornenia)
 • Plánovanie elektronickej mobility

Sm(Art) turizmus

 • BigData a OpenData v turizme
 • Automatizovaný plánovač aktivít
 • AR / VR v cestovnom ruchu
 • Efektívna ekologická doprava v turizme

Sm (Art) logistika

 • Digitálna poštová známka
 • Efektívna logistika (optimalizácia doručovania, identifikácia adresáta, ergonómia triedenia)
 • Využitie AR pri identifikácii vlastností zásielok

Tri najlepšie skupiny programátorov budú okrem vecných cien motivované aj finančnými výhrami, ktoré im budú odovzdané na oficiálnom ceremoniáli konferencie Metro ON Line 2020.

 1. cena – 5 000 Eur
 2. cena – 2 000 Eur
 3. cena – 1 000 Eur

Usporiadaním tohto podujatia je v záujme organizátorov podporiť rozrastajúcu sa IT komunitu inšpiratívnych ľudí v popradskom regióne a jej spádovej oblasti.

Viac informácií: www.tatrahack.sk

Podrobnosti

Začiatok:
24. septembra
Koniec:
27. septembra
Webstránka:
www.tatrahack.sk

Miesto udalosti

(f)ITcubator
Námestie sv. Egídia 44
Poprad, Slovenská republika
+ Google Map