Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pošlime klastre do školy

1. septembra 2023 -31. októbra 2023

Termín konania: september- november 2023

„Pošlime klastre do školy“ je projekt podľa výzvy SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu pre stredné školy. SSCC si ako partnera projektu vybrali študenti Obchodnej akadémie v Poprade (OA) pod vedením učiteľky odborných predmetov pani Martiny Dovalovskej.

Aktivita je súčasťou realizovaného projektu „Rast, Inovácie a Sieťovanie Slovak Smart City Cluster“, ktorý je v súčasnosti v realizácii.

Cieľom aktivity je pripraviť inovatívne návrhy pre klastre od študentov, ako pomôcť klastrom (existujúcim alebo novým), aby sa zviditeľnili v rámci regiónu alebo aj mimo neho v rámci predmetu Cvičné firmy.

  1. septembra 2023 sa uskutočnilo úvodné stretnutie projektu, kde boli vzájomne prezentované informácie potrebné pre spoluprácu študentov OA a zástupcov SSCC. Víziu a činnosť klastra predstavili klastrová a projektová manažérka SSCC, študenti sa zaujímali o možnosti, ako spoločne propagovať a inovovať činnosti klastrovej organizácie.

 

Ďalšou etapou spoločného projektu bude príprava návrhov, konzultácie a záverečné prestavenie výstupov projektu. Projekt potrvá do 30. novembra 2023. Priestory coworkingového centra pre tento workshop poskytla nezisková organizácia (f)ITcubator, ktorá je tiež členom klastra.

 

Podrobnosti

Začiatok:
1. septembra 2023
Koniec:
31. októbra 2023

Miesto udalosti

(f)ITcubator
Námestie sv. Egídia 44
Poprad, Slovenská republika
+ Google Map