Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Metroonline 2019

13. mája 2019 / 8:00 -17. mája 2019 / 17:00 CEST

V dňoch 13.-17. mája 2019 sa uskutočnil v kongresových priestoroch rezortu AquaCity Poprad už 14-ty ročník konferencie Metro ON Line. Išlo o technologickú konferenciu, kde ste sa dozvedeli viac o nových trendoch v telekomunikáciách, cybersecurity, Industry 4.0  i moderných Smart riešeniach, ktoré pomôžu našej planéte. Tento ročník bol doplnený najmä o pohľad bezpečnostných expertov na rôzne IT oblasti ako i fenomény blockchain, rozšírenej a virtuálnej reality, umelej inteligencie a ich využitia v praxi. V panelových diskusiách vystúpili zástupcovia samospráv, širokopásmových streamingových služieb, globálnych technologických lídrov, televízií a telekomunikačných asociácií, kde sa preberali horúce témy posledných období.

Záštitu nad konferenciou prevzal Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu a Slovenský zväz ľadového hokeja, a tak jednou z hlavných tém bola aj podpora športu a IT vo vzdelávacom procese mladých.

Cieľom konferencie bola aj podpora sociálne znevýhodnených skupín obyvateľstva, vzdelávania a motivácie mladých ľudí a ich aktívne zapojenie do spoločenských výziev, či umožnenie prístupu k etickému rozvoju ich talentov a kreativity. Vďaka tomu vyše 500 talentovaných mladých športovcov a IT študentov dostali príležitosť zúčastniť sa na konferencii bezplatne a otvorili sa témy, ktoré častokrát naša spoločnosť neprijíma s veľkým záujmom. Zároveň sme finančne podporili mladé talenty zo sociálne slabších rodín, realizáciu študentských projektov vo (f)ITcubatore, záchranu ohrozených druhov živočíchov a rozvoj ekoturizmu v Tokajskej vinohradníckej oblasti.

Podrobnosti

Začiatok:
13. mája 2019 / 8:00 CEST
Koniec:
17. mája 2019 / 17:00 CEST

Miesto udalosti

Aquacity Poprad
Športová 1
Poprad, 05801
Webstránka:
www.aquacity.sk