Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Digitálne mesto či Lochnes príšera?

7. novembra 2019 / 16:00 -18:00 CET

Zadarmo

Digitálne, inteligentné či chytré mesto? V popradskom (f)ITcubatore sa o hovorilo meste, ktoré bude s vami ako občanom komunikovať. Zaujíma ho Či už ste občanom, podnikateľom, turistom či študentom, jednoducho človekom, ktorý žije v meste. Dozvedeli sme sa viac ako je to na strane samosprávy, dodávateľa služieb i občana. Úvod do SmartCity, ktorý nám pripomína povestnú Lochneskú príšeru, otvoril viacerým oči, že nejde o žiadny módny výstrelok, ale o šancu žiť efektívnejšie vo vlastnom meste.

Občania majú pekne vymaľovaný byt, prerobené jadro, pokosenú záhradu, ale mimo svojho bytu, alebo domu trávia polovicu času a je potrebné, aby ich zaujímalo prečo nesvieti svetlo, prečo nemajú, kde zaparkovať či kde vyhodiť odpad. Mestský úrad nie je len úrad, ale miesto, ktoré má s občanom komunikovať a poskytovať mu dostatočný servis i na diaľku. A práve o tom prepojení sme sa dozvedeli na minulotýždňovom seminári. Existuje systém Citio, ktorý dokáže prepojiť úrad s obyvateľmi, študentami, turistami či študentmi. Ide o ucelený systém, ktorý dokáže spojiť občanov, zamestnancov úradu, podnikateľov, turistov, študentov a školy s mestom. Mesto získa ucelenú platformu, ktorá sa dá spustiť naraz, alebo je možné spúšťať ju postupne ako skladačku s maximálnym dôrazom na digitalizáciu procesov vo vnútri mesta, ale aj medzi občanmi.

Program eventu:

1. Módny hit alebo šanca? Vysvetlil úvod do Smart City Igor Wzoš, predseda Slovak Smart Cities Cluster.

2. Digitálne mesto. Do problematiky digitálneho mesta z pohľadu samospráv a tvorbe riešení publikum uviedol Lukáš Bednár z MVI Technology www.mvi.sk.

3. O mestských dátach a ich využití v praxi nám povedal viac Ján Michlík, konateľ www.aminet.sk.

Podrobnosti

Dátum:
7. novembra 2019
Čas:
16:00 -18:00 CET
Cena:
Zadarmo
Webstránka:
https://registracia.eventbrite.com

Miesto udalosti

(f)ITcubator
Námestie sv. Egídia 44
Poprad, Slovenská republika

Organizátori

(f)ITcubator
MVI